Jak zrobić maskę karnawałową

Jak zrobić maskę karnawałową

Niezależnie od tego, czy planujesz imprezę na Halloween, czy szukasz czegoś zabawnego do zrobienia na wiosnę, możesz zrobić maskę karnawałową z kilkoma łatwymi do znalezienia materiałami. W rzeczywistości istnieje wiele wydarzeń, które wymagają noszenia maski. Możesz nawet zrobić prostą z papieru, jeśli czujesz się kreatywny.

Pierwszym krokiem do wykonania maski karnawałowej jest odrysowanie szablonu na kartce A4. Następnie należy wyciąć kształty. Niezbędna jest dobra para nożyczek. Użycie ostrych nożyczek pomoże Ci przeciąć wszystkie trzy warstwy maski. Możesz również użyć pistoletu z gorącym klejem, aby przykleić dekoracje do twarzy swojej maski. Alternatywnie możesz użyć czyścików do rur, aby nadać jej błyszczący wygląd.

Kiedy już masz maskę, możesz ją ozdobić brokatem, piórami i innymi zabawnymi materiałami. Następnie możesz nosić swoją maskę podczas parady karnawałowej. Jest to świetne zajęcie na przyjęcie rzemieślnicze, ponieważ dzieci będą mogły puścić wodze fantazji.

Jeśli nie chcesz malować swojej maski, możesz wybrać zwykłą tkaninę. Możesz również pomalować maskę w dowolny wzór. Musisz jednak upewnić się, że farba całkowicie wyschnie, zanim cokolwiek dodasz. Należy również uważać, aby nie dotykać farby, gdy jest jeszcze mokra. W ten sposób unikniesz jej rozmazania. Jeśli nie masz żadnej farby, możesz po prostu użyć kolorowego papieru.

Możesz również stworzyć własną maskę karnawałową z pudełka po płatkach śniadaniowych. Zasadniczo będziesz musiał wyciąć pasek, który ma co najmniej 1 cal szerokości na sześć cali długości. Następnie umieść go nad swoją plastikową maską. Następnie wyciśnij nadmiar tkaniny. Być może będziesz musiał wypłukać go w ciepłej wodzie. Po zakończeniu pierwszej warstwy maski, nadszedł czas, aby dodać drugą.

Maskę karnawałową możesz stworzyć również przy pomocy kartonowej bazy. Będziesz musiał wyciąć kilka pasków, które mają co najmniej pół cala szerokości i sześć cali długości. Następnie możesz pokryć paski gazetą i/lub klejem.

Jeśli nie masz tekturowej podstawy, możesz po prostu użyć kawałka tablicy plakatowej lub patyczków popsicle. Do swojej maski karnawałowej możesz dodać malutkie papierowe wachlarze lub użyć brokatu lub malutkich muszelek, aby nadać jej dodatkowy połysk. Możesz również przyczepić gumkę lub patyczek do lizaka z tyłu maski.

Innym sposobem na stworzenie maski karnawałowej jest pokrycie jej kawałkiem wełnianej tkaniny. Jest to proste rzemiosło i możesz zrobić swoją maskę tak dużą lub małą, jak chcesz. Jeśli nie używasz wełny, można owinąć makaron basen wokół plastikowej maski, a następnie umieścić tkaninę na górze. Pozwoli to na zwinięcie tkaniny na górze i na krawędziach maski, a to pozwoli Ci dodać więcej szczegółów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *