Jak zrobić maskę słonia

Jak zrobić maskę słonia

Tworzenie maski słonia jest świetnym zajęciem dla dzieci. Jest to zabawny sposób na przebranie się i zabawę. W rzeczywistości wiele masek jest używanych w cosplay. Jest to również dobry sposób, aby uczyć dzieci o sztuce wizualnej. Mogą ćwiczyć swoje drobne umiejętności motoryczne poprzez wycinanie i wklejanie kawałków papieru, a także uczyć się o różnych kolorach. Mogą nawet użyć maski do odgrywania historii.

Istnieją dwa główne elementy maski słonia: rysy twarzy i uszy. Pierwsza część polega na użyciu czerwonego materiału do wykonania twarzy słonia. Istnieje kilka sposobów na stworzenie otworów na oczy i nos. Dodatkowo potrzebna jest mała dziurka, aby zrobić noisemaker do maski.

Kolejny krok obejmuje skonstruowanie trąby. Do tego celu potrzebna będzie duża tekturowa tuba oraz mniejsza. Do wykonania projektu potrzebny będzie dziurkacz i klej w sztyfcie. Większą tekturową tubę należy wyciąć i nieco przyciąć. Mniejsza tuba powinna być umieszczona w pobliżu dużej. Można je skleić ze sobą lub zwinąć ołówkiem. Następnie tułów przykleja się do przedniej części maski.

Potrzebny będzie również depresor do języka i patyczek do mieszania farb, aby utrzymać maskę na twarzy dziecka. Przerywane linie w szablonie pokażą Ci, gdzie należy wybić otwory. W szablonie znajduje się również szablon wewnętrznej opaski, którą można wyciąć i przykleić do maski. Szablon jest łatwy do naśladowania.

Rozcięcia na szablonie są również dobrym sposobem na zademonstrowanie, jak zrobić maskę słonia. Można je złożyć i przykleić do tylnej części maski. Dodatkowo przez otwory można przewiązać gumkę i użyć jej do przytrzymania maski na twarzy dziecka. Można też wyciąć w filcu małe dziurki i zawiązać w nich gumkę. Dzięki temu maska będzie mogła się poruszać.

Do tego zadania możesz również użyć papierowego talerza. Ten sam szablon można wydrukować na papierze o wymiarach 8,5 x 11 lub A4. Możesz również użyć dużych oczu wiggly jako alternatywy dla dużych oczu w szablonie. Dobrym pomysłem jest wydrukowanie szablonu w 100% jego oryginalnego rozmiaru, ponieważ możesz chcieć dostosować rozmiar gotowej maski dla swojego dziecka.

Kły z kolei są białe i przyklejone do przodu maski. Kły można wywinąć za pomocą ołówka. Można też ozdobić kły kolorowym papierem. Można również laminować maskę, aby dodać trochę więcej trwałości. Dzięki temu maska będzie wyglądała jak nowa przez długi czas.

Wersja kolorowanki tego wzoru jest bardzo prosta do stworzenia. Może być dobrym rozwiązaniem dla starszych dzieci. Dla młodszych dzieci można ją przeskalować do około 80%. Możesz ją wydrukować na kartce formatu 8,5 x 11 lub A4, aby uzyskać najlepsze efekty kolorowania.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *