Jak robić maski na twarz

Jak robić maski na twarz

Stosowanie domowej roboty maseczek na twarz może pomóc w zapobieganiu przebarwieniom i zmniejszeniu trądziku. Możesz zrobić jeden z przedmiotów gospodarstwa domowego, takich jak tkanina bawełniana, koszulka lub poszewka na poduszkę. Można jednak również kupić gotową maskę na twarz w sklepie z artykułami medycznymi lub na detalicznej stronie internetowej.

Wykonanie maski na twarz jest proste. Po pierwsze, będziesz potrzebować dwóch kawałków tkaniny bawełnianej i trochę gumy. Możesz użyć agrafki, aby przewlec gumę przez obszycie tkaniny. Następnie ułóż dwa kawałki tkaniny prawymi stronami do siebie, pozostawiając około dwóch cali wolnego miejsca na środku. Następnie zszyj brzegi tkaniny razem. Powinieneś mieć maskę o szerokości 3 do 3,5 cala z małym szwem po każdej stronie. Możesz ułatwić sobie zadanie, używając dwóch kawałków 9-calowej płaskiej gumy zamiast jednego.

Najlepsze jest to, że nie potrzebujesz maszyny do szycia, aby zrobić prostą maskę na twarz. W rzeczywistości możesz nawet użyć krawata do chleba, aby przyszyć go do tkaniny. Oczywiście, należy unikać ustawienia wysokiej temperatury na maszynie do szycia. Ciepło może stopić polipropylen, chociaż.

Choć może się wydawać, że to dużo pracy, jest to stosunkowo szybki projekt. Sztuką jest ułożenie tkaniny tak, aby krawędź maski znajdowała się w tym samym kierunku, co krawędzie górnej i dolnej warstwy.

W przypadku maski dziecięcej, musisz złożyć tkaninę na pół, tak aby plisy miały około ćwierć cala szerokości na zewnątrz i pół cala szerokości wewnątrz. Po plisy są w miejscu, trzeba będzie back-tack końce, aby utrzymać je w miejscu. Będziesz chciał to zrobić co najmniej dwa razy.

Najlepszą częścią tego projektu jest to, że możesz ponownie wykorzystać materiał do wykonania dodatkowych masek. Możesz zrobić mały zestaw dla siebie lub możesz przekazać je komuś w potrzebie.

Istnieje wiele tutoriali online, jak zrobić maskę na twarz. Jeśli jesteś początkujący, możesz chcieć zacząć od bardziej podstawowej, bez szycia maski na twarz. Jest to świetna opcja, jeśli nie jesteś najlepszy w szyciu i nie masz pod ręką maszyny do szycia. Jeśli jesteś nowicjuszem, dobrym pomysłem jest śledzenie demonstracji wideo.

Bardziej wyrafinowanym podejściem jest wykonanie maski z obszyciem. Jeśli masz maszynę do szycia, możesz zrobić wzór używając materiału 10 x 6 cali. Jeśli nie, możesz zrobić prosty węzeł wokół rogu maski. Następnie możesz przewlec gumę przez obszycie, ale będziesz musiał ją spiąć na końcach, aby utrzymać ją na miejscu.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że domowe maski twarzy nie są substytutem dla masek klasy medycznej. Mogą one jednak zapewnić podstawową ochronę przed wirusami przeziębienia i infekcjami dróg oddechowych. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zrobić własne lub kupić gotowy, upewnij się, aby umyć maskę po użyciu. Pomoże to zapobiec tworzeniu się bakterii i zapewni sterylność maski.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *