Jak zrobić rzucalną miksturę w Minecraft

Jak zrobić rzucalną miksturę w Minecraft

Używając Brewing Stand, możesz tworzyć mikstury i inne magiczne przedmioty w Minecraft. Są to specjalne przedmioty, które dają buffy i inne efekty graczowi. Można je również rzucać na wrogów, czyniąc z nich pociski. Jednak tworzenie mikstur nie jest tak proste, jak tylko zbieranie składników i warzenie ich. Musisz znać odpowiednie kroki, aby stworzyć mikstury wszelkiego rodzaju.

Splash Potion – W grze występują dwa różne rodzaje splash potion. Pierwszy to normalna mikstura, którą rzuca się na cel. Druga to mikstura, która jest wystrzeliwana z dozownika. Doda ona efekt do celu i może być użyta do zadawania obrażeń lub zwiększenia efektów innych mobów.

Mikstura lingering – Mikstura lingering jest ulepszoną wersją wspomnianej wcześniej mikstury i może być używana do tworzenia chmury efektów obszarowych. Może być również użyta do craftingu strzałek z końcówką. Nie jest to jednak jedyna magiczna mikstura, którą możesz stworzyć w grze. Możesz stworzyć miksturę natychmiastowego uzdrowienia, aby leczyć pasywne mobki, takie jak pająki. Będzie ona również działać jako eliksir szkodzący zombie. Można ją połączyć z pyłem z czerwonego kamienia, aby stworzyć przedmiot, który można ulepszyć za pomocą Oddechu Smoka. Jest to również najbardziej skomplikowana mikstura do wykonania.

Stojak do warzenia – Jest to główne narzędzie potrzebne do sporządzania eliksirów. Jest podobny do stołu do czarowania, ale nie posiada książki z przepisami w grze. Można go umieścić na dowolnej powierzchni. Posiada gniazda na składnik podstawowy, składnik dodatkowy i składnik elementarny. Będziesz potrzebował co najmniej jednego składnika bazowego, aby zrobić eliksir, a do zrobienia porządnego eliksiru będziesz potrzebował kilku butelek. Warzenie eliksiru zajmuje 20 sekund, a możesz mieszać i łączyć modyfikatory, aby tworzyć różne eliksiry. Możesz również użyć stojaka do warzenia, aby stworzyć Lingering Potions.

Blaze Powder – Blaze Powder jest ważną częścią każdej mikstury i jest kluczem do aktywacji stanowiska do warzenia. Aby go zdobyć, musisz zebrać kilka prętów blaze z regionu Nether, a możesz je zdobyć zabijając wrogów blaze. Możesz również zdobyć proszek blaze z portalu Nether. Aby aktywować stanowisko do warzenia, musisz umieścić trochę proszku blaze w lewym lub prawym górnym slocie stanowiska. Aktywuje to menu warzenia, które pozwoli Ci na maksymalne wykorzystanie mikstury.

Oprócz stojaka do warzenia, będziesz potrzebował jeszcze kilku innych narzędzi do sporządzenia mikstury. Będziesz potrzebował źródła wody i kilku szklanych butelek. Ogólnie rzecz biorąc, do wykonania większości mikstur będziesz potrzebował jednego lub dwóch składników. Niektóre z najbardziej imponujących wymagają jednak co najmniej trzech z nich. Proch możesz zdobyć od Pełzaczy. Pełzacze te upuszczają proch, gdy umierają. Możesz też zrobić miksturę rozpryskową, łącząc zwykłą miksturę z prochem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *