Jak zrobić maść z chili

Jak zrobić maść z chili

Stosowanie maści z chili może pomóc złagodzić obolałe mięśnie i ból stawów. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że nie należy używać jej częściej niż dwa razy dziennie. Należy również nosić rękawiczki i upewnić się, że dokładnie umyjesz ręce po jej zastosowaniu.

Domowa maść z chili jest prosta do wykonania i stanowi świetny prezent. Jest łatwa do dostosowania z różnymi przyprawami i olejami. Ty możesz także robić mię pikantnym dodawać świeżą chili. To może być również dobry pomysł, aby dodać trochę oleju mięty pieprzowej dla dodatkowego smaku. To nie jest coś, co powinieneś używać na małe dzieci lub kobiety w ciąży, ponieważ jest zbyt pikantne dla tych ludzi.

Najprostszym sposobem na zrobienie maści z chili jest użycie oleju i odrobiny wosku. Beeswax jest dobrym wyborem ponieważ pomaga utrzymać maść od toczenia się z palców i robienia bałaganu. Im więcej Beeswax który używasz, tym firmer maść będzie. Alternatywnie można użyć wosku jagodowego lub słonecznikowego. Ważne jest, aby być cierpliwym przy tym przepisie, ponieważ nie jest łatwo dokładnie odmierzyć wosk.

Jeśli chcesz pójść na całość, zrób super mocną wersję maści. Do jej wykonania będziesz potrzebować filiżanki wosku i ćwierć filiżanki startego wosku pszczelego. Wymieszaj składniki i przechowuj w pojemniku przez co najmniej tydzień. Możesz stosować ją w razie potrzeby, ale powinieneś unikać nakładania jej na oczy. Posiadanie jalapenos w oczach może być bolesne.

Jeśli masz wrażliwą skórę, możesz również użyć oliwy z oliwek, oleju migdałowego, oleju jojoba lub mieszanki któregokolwiek z nich, aby zrobić maść. Te oleje są dobrym wyborem, ponieważ są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, które zapewniają nawilżenie skóry. Poza tym, że są dobre dla skóry, oleje te są również znane ze swoich właściwości przeciwzapalnych.

Możesz również zrobić łagodną maść używając wosku pszczelego, kawałków chili i jakiejś łagodnej maści. Najlepszą częścią tego przepisu jest to, że jest to doskonały sposób na pozbycie się resztek wosku. Możesz nawet uczynić go nieco pikantniejszym, dodając więcej chili i wosku pszczelego.

Kiedy skończysz, powinieneś przechowywać swoją maść z chili w chłodnym miejscu przez co najmniej dwa tygodnie, aby pozwolić kremowi stwardnieć. Dobrym pomysłem jest dokładne umycie rąk i twarzy po jej zastosowaniu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków. Należy również zauważyć, że nie jest to nauka ścisła, więc należy wypróbować go najpierw na małym obszarze, aby zobaczyć, jak to jest.

Sztuczka do zrobienia dobrej maści z chili polega na użyciu odpowiednich przypraw i olejów. Istnieje wiele różnych przepisów online, które można znaleźć. Możesz wybrać, aby zrobić prosty salve używając 1 filiżanki wosku pszczelego i 8 uncji oleju, lub możesz poświęcić czas, aby zrobić bardziej wyrafinowaną maść z wybranymi przez siebie składnikami.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *