Jak zrobić miękki Enter w Wordzie

Jak zrobić miękki Enter w Wordzie

Tworzenie miękkiego powrotu w Wordzie nie jest tak trudne, jak się wydaje. Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę wiedzy i dużo cierpliwości. W zależności od rodzaju treści, które masz, może być konieczne utworzenie tylko jednego lub dwóch. Na przykład, możesz potrzebować tylko wstawić nowy wiersz dla numeru telefonu lub adresu. Jeśli jednak masz biznesplan, który wymaga długiej serii liter i cyfr, będziesz musiał poświęcić trochę czasu na stworzenie miękkiego zwrotu.

Najlepsze jest to, że istnieje kilka różnych sposobów, aby przejść o tworzeniu wspomnianego miękkiego powrotu. Oprócz używania klawiatury, możesz również skopiować i wkleić tekst z dokumentu Microsoft Word do nowego dokumentu Worda. Następnie, zmiana rozmiaru pola tekstowego ujawni miękki powrót. W rzeczywistości ta funkcja jest tak ważna, że jest to jedna z pierwszych rzeczy, które robię po otwarciu programu Word.

W kontekście programu Word najbardziej oczywistym sposobem utworzenia miękkiego powrotu jest użycie klawiatury do jego wpisania. Ale dla podglądu w czasie rzeczywistym może być łatwiejsze przeciągnięcie i upuszczenie tekstu na pole tekstowe. Po zmianie rozmiaru pola tekstowego do swoich potrzeb, możesz wybrać zakładkę Tekst, aby zobaczyć jego zawartość. Masz do dyspozycji kilka opcji, takich jak wybór pożądanej czcionki i wybór schematu kolorów. Możesz nawet zmienić rozmiar pola tekstowego w trakcie pracy. Po wykonaniu tych czynności możesz użyć kółka przewijania, aby zmienić rozmiar całego pola tekstowego lub tylko określonej części. Następnym krokiem jest wybranie pożądanego akapitu, który możesz następnie edytować, aby dostosować go do swoich potrzeb.

Najwięcej zabawy daje eksperymentowanie z opcjami formatowania. W Wordzie możesz kontrolować, ile miejsca jest przeznaczone na pole tekstowe, a nawet możesz zaznaczyć to, co niewidoczne, jeśli masz taką ochotę. Po prawej stronie pola tekstowego zobaczysz serię małych strzałek wskazujących we wszystkich kierunkach. Jest to świetny sposób na eksperymentowanie z tekstem i zorientowanie się, jak daleko może sięgnąć kursor. W podobny sposób można również zmienić rozmiar pola tekstowego za pomocą myszy. Sztuką jest utrzymanie kursora w polu tekstowym, aby nie trzeba było klikać myszką kilka razy, aby dokonać zmian.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *