Jak zrobić marmurkowe jajka na Wielkanoc

Jak zrobić marmurkowe jajka na Wielkanoc

Używanie marmurkowych jaj do dekoracji koszyków i wieńców wielkanocnych to zabawny i kreatywny sposób na świętowanie tego święta. Jest to prosty i niedrogi proces, który daje piękne wykończenie przy niewielkim wysiłku. Możesz użyć kremu do golenia, bitej śmietany, a nawet barwnika spożywczego, aby stworzyć idealny marmurkowy efekt.

Najbardziej zabawną częścią jest eksperymentowanie z wszystkimi różnymi kolorami, z którymi można uciec. Możesz również eksperymentować z różnymi rozmiarami jajka. Idealnie, najlepsze wyniki są osiągane przez użycie małej ilości barwnika spożywczego. Możesz nawet użyć plastikowego jajka, aby uzyskać marmurkowy efekt.

Aby uzyskać idealny efekt marmurkowy, potrzebujesz kilku rzeczy: miski, łyżki i odrobiny oleju. Możesz również zastąpić olej barwnikiem spożywczym, ale pamiętaj, aby dodać dużo płynu, aby przykryć jajko. Dzięki temu uzyskasz polerowane wykończenie na swoim gotowym produkcie.

Aby osiągnąć najlepsze wyniki, będziesz chciał mieć małą miskę ze świeżą wodą dostępną jak również. Możesz użyć mniejszego pojemnika, jak szklany tumbler, lub plastikowy kubek. Sztuką jest, aby wypełnić miskę z tad więcej niż wystarczająco dużo wody, aby pokryć jajko. Możesz również dodać mały plusk octu do wody dla jakiegoś dodatkowego blasku.

Najprostszym sposobem na osiągnięcie efektu marmurkowania jest zanurzenie jajka w barwniku. Jeśli wahasz się, czy użyć barwnika spożywczego, spróbuj zastąpić go oliwą z oliwek lub odrobiną octu. Następnie przytrzymaj jajko palcami u góry i u dołu skorupki. To stworzy pęknięcia, które pomogą barwnikowi wniknąć w skorupkę jajka i dać ci lepsze wykończenie.

Najlepsze jest to, że możesz cieszyć się swoim marmurkowym arcydziełem zaraz po zakończeniu pracy. Jest to szczególnie przydatne, jeśli planujesz wykorzystać jajka do przygotowania kolorowej sałatki jajecznej lub zapiekanki z sałatką jajeczną. Następnie możesz położyć miskę na ręczniku papierowym i pozwolić jej wyschnąć. Kiedy będziesz gotowa do spożycia swojego dzieła, obierz jajko i jesteś gotowa do pracy.

Możesz również zabawić się metodą marmurkowania bez barwników. Jest to świetny pomysł, jeśli nie masz dostępu do naturalnych barwników roślinnych. Jeśli tak, rozważ zdobycie linii India Tree barwników spożywczych, które są wykonane w 100% z naturalnych źródeł roślinnych. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorów i z pewnością będą ozdobą Twojego wielkanocnego brunchu.

The marbling trick of the trade involves adding a little oil to the colored water. To nie tylko pomoże nadać Twojemu jajku polerowane wykończenie, ale także zapewni drugi kolor do mieszanki. Być może będziesz musiała delikatnie wymasować kropelki z jajka, aby osiągnąć solidny rezultat.

Oprócz tego, że jest to sprytny gadżet, to jest to świetny sposób, aby nauczyć dzieci o jedzeniu, które jedzą. Możesz nawet włączyć go do aktywności tematycznej, takiej jak polowanie na malowane jajka.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *